// קשב וריכוז // זום ZOOM

1

מתמקדים במחקר

תוסף התזונה זום מבוסס על שילוב ייחודי של פוספטידיל-סרין ואומגה 3 מועשרת ב–EPA. פעילות התרכובת הספציפית בהקלה על תסמיני הפרעות קשב וריכוז בילדים נבדקה מחקרית.
במחקר שהסתיים לאחרונה נבדקה פעילות תוסף התזונה זום בהשוואה לפלסבו בקרב 147 ילדים בגילאי  6-13 מאובחני הפרעת קשב וריכוז ( ADHD) במשך 15 שבועות, ובהמשך, במחקר פתוח בו כל משתתפי השלב הראשון טופלו בזום למשך 15 שבועות נוספים. היבטי הבטיחות שנבדקו כללו בדיקות דם, בדיקת רופא, מדדים חיוניים ( דופק ולחץ דם) מדידות גובה ומשקל, ומעקב אחרי תופעות לוואי. מסיכום המחקר עולה כי אצל המשתתפים שנטלו את תוסף התזונה "זום" נצפתה הקלה במגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז ושיפור באיכות חייו של הילד ומשפחתו. השימוש ב"זום" נמצא כבטוח וללא תופעות לוואי חריגות משמעותיות.

3

מתמקדים בלימודים

Child Health Questioner – שאלון המעריך את איכות חייו של הילד ומשפחתו על סמך מספר היבטים כגון התנהגות חברתית, תפקוד, הרגשת אי נוחות, הערכה עצמית, תפקוד המשפחה, אחדות המשפחה ועוד.

מסיכום המחקר עולה שה שימוש ב"זום" הקל האופן משמעותי על מגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז והביא לשיפור באיכות חייו של הילד ומשפחתו. השימוש ב"זום" נמצא כבטוח וללא תופעות לוואי חריגות משמעותיות.

2

מתמקדים במשפחה

Conners Rating Scale – גירסת הורים ומורים – שאלון הבוחן את הפרעת הקשב וריכוז על היבטיה השונים הכוללים היפראקטיביות, אימפולסיביות, בעיות ריגשיות, ומצב הקשב.

מסיכום המחקר עולה כי אצל המשתתפים שנטלו את תוסף התזונה "זום" נצפתה הקלה במגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז ושיפור באיכות חייו של הילד ומשפחתו. השימוש ב"זום" נמצא כבטוח וללא תופעות לוואי חריגות משמעותיות.

zoom-product

שאלות ותשובות

Manor et al,The effect of phosphatidylserine containing Omega3 fatty-acids on attention-deficit hyperactivity disorder symptoms in children: a double-blind placebo-controlled trial, followed by an open-label extension Eur Psychiatry, 2012;27(5):335-42