קשב וריכוז - אתר טבע

blue_page_title_02

// קשב וריכוז

1

01

איך מתחילים?

מדריך להורים המבולבלים: אבחון וצעדים ראשונים של התמודדות עם הפרעת קשב וריכוז אצל הילדים למרבה הצער, אין בדיקת דם, בדיקה גנטית או סריקה ממוחשבת שיכולה להעיד באופן חד משמעי על הפרעת קשב וריכוז ולכן האבחון של ההפרעה איננו תהליך פשוט, ולמרות האתגר, אם ניגש לתהליך האבחון בסבלנות ונתבונן בדברים בכנות נוכל, בעזרת עזרה מקצועית, להבין את המתרחש.

להמשך קריאה

3

03

כך בונים ביטחון עצמי לילד עם הפרעת קשב

כהורים לילדים מאובחנים אתם ודאי מכירים את זה: תלונות על תפקוד בנכם או בתכם בלימודים לצד הדאגה שלכם, הובילו לפנייה לאבחון. משהו לא בסדר עם הבת החכמה שלי? לא יכול להיות. הבן שלי לא מצליח לשבת בכיתה? אבל עבדנו איתו כל כך הרבה… אתם מתגברים על החששות ומגיעים למרפאה כדי לבדוק את הנושא.

להמשך קריאה

2

02

אמא, משעמם לי!

החופש הגדול בפתח, ונראה שמה שמרגש את הילדים יותר ממחנות הקיץ, הקייטנות והחוגים, הוא דווקא האפשרות לשבת בבית ולא לעשות כלום. הבעיה היא שהכלום הזה בדרך כלל נמאס מהר ומתחלף ב"אימא, משעמם לי!" וב"אבא, לא בא לי לעשות שום דבר". אם יש לכם ילד שסובל מהפרעת קשב סביר להניח ששני דברים יקרו ובמקביל ידרוש את תשומת לבכם, את הזמן שלכם ואת הסבלנות שלכם.

להמשך קריאה

video-icon

הסיפור של סיון

video-icon

איך זה להיות אימא לילדים עם הפרעת קשב?
גלית יצפאן מסבירה

7

06

7 כלים להתמודדות יומיומית עם הפרעת קשב וריכוז

כדי להתארגן בזמן בבוקר, כדי לעמוד במטלות בלי לטבוע בעומס – ילדים עם הפרעת קשב והוריהם מוכרחים לעשות את הדברים קצת אחרת. הפסיכולוגית ד"ר זיוה שגיא מציעה כמה כללים שיעזרו לכם למצוא סדר בבלגאן

להמשך קריאה

6

05

זר לא יבין זאת

אף פעם לא נתחיל ונסיים מה שתכננו, לפעמים נתפרץ לדברים שלכם בלי כוונה, אנחנו מכינים לעצמנו רשימות של דברים שצריך לעשות, מתחילים שבעה דברים במקביל ולא מסיימים אפילו ושלוש פעמים ביום נלך להכין לעצמנו קפה ונחזור לשולחן בלעדיו – 10 דברים שרק בעלי הפרעת קשב יבינו – הפרעת הקשב שלנו חזקה מאיתנו.

להמשך קריאה

״כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו…״

– הרב שלמה קרליבך

arav-karlibach
video-icon

הצצה למוח של ילד עם הפרעת קשב:
ד"ר איתי ברגר מסביר

5

04

מה הקשר בין תזונה להפרעת קשב וריכוז?

הפרעת קשב וריכוז עלולה לגרום לילד ולהוריו תסכול רב: להקשות על ההתאקלמות בבית הספר ועל ההגעה להישגים הלימודיים שתואמים את הרמה האמתית של הילד, ליצור מתח ואי-הבנות בחיים החברתיים בבית הספר ובחיים המשפחתיים. אף שלהפרעה מקור גנטי, גורמים סביבתיים משפיעים רבות על התפתחותה.

להמשך קריאה

Zoom

05

זום תוסף תזונה מבית טבע

שילוב של פוספטידיל-סרין ואומגה 3 מועשרת ב –EPA. פעילות התרכובת בהקלה על תסמיני הפרעות קשב וריכוז בילדים נבדקה מחקרית. מסיכום המחקר עולה שהשימוש ב"זום" מקל באופן משמעותי על מגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז ומביא לשיפור באיכות חייו של הילד ומשפחתו.

רוצים לדעת עוד…